Blog > Komentarze do wpisu
Eco Umberto "O Bibliotece"

"O Biliotece" Umberto Eco, Świat Książki, 2007.

Przeczytałam książke Eco i jestem rozczarowana. Myśle, ze to wina Borgesa. Eco nie porusza i nie zachwyca - powiela ujęcie autora "Bibliteki Babel" - Biblioteka jako Wszechświat.

W malutkim tomiku Eco znajdziemy opis bibliotek bliskich doskonałości, z wolnym dostępem do księgozbioru, z możliwością wypicia kawy podczas zagłebiania się w lekturze. Dostaje się bibliotekarzy za niechęć względem czytelników... Takie tam rózności i oczywistości. Rozczarowanie moje jest tym większe, że spodziewałam się po tym jakże znanym mediewiście i semiotyku "czegoś" - a tu tycio, tycio!

Oj, masowe to wydawnictwo, masowe - takie małe ecowskie 3xM.

Ale jak nie zachwyca to nie zachwyca co zrobić...

P.S. Poranek spędziłam na czytaniu "Zwierzenia klowna" H. Bolla - zdradze tyle - CUDEŃKO.

niedziela, 10 stycznia 2010, the_book

Polecane wpisy

  • Refleksja po przeprowadzce...

    O z jakim wielkim żalem opuszczam Blox.pl mając ponad 1000 odwiedzin w tygodniu.... Ale uszu do góry - podpowiada rozumek...niedługo i na Bloggerze tak będzie :

  • Przenosiny. Przeprowadzka. Przenosiny!

    Nastał czas przeprowadzki. Zapraszam więc wszystkich bardzo, ale to bardzo serdecznie na swój nowy blog, która jest kontynujacją tego co robiłam na Blox.pl. God

  • Pod wpływem emocji...Bator i Paziński

    Joanna Bator "Chmurdalia" Będąc ostatnio w bibliotece (takie już zboczenie zawodowe, mimo stosu, a nie stosiku 50 książek do przeczytania w domu) wypożyczyłam s

Spis moli