Blog > Komentarze do wpisu
Sebold Alice "Nostalgia Anioła"

"Nostalgia anioła"…czytana gdzieś pomiędzy K.I. Gałczyńskim a  W. Grossmanem (!).

Żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazywały, że po książkę Sebold sięgnę…

phiiiii - pomyślałam czytadło…

A było to tak…

Pewnego dnia poszłam do kina na „Autora widmo” Polańskiego i była zapowiedź właśnie zekranizowanej powieści „Nostalgia Anioła", tak mi się spodobała, że postanowiłam zajrzeć do książki, która okazała się pozycją całkiem znośną…no dobra super, ekstra czytadłem, które pochłonęłam w ciągu 5 godzin.

Pomysł autorki rewelacyjny, język całkiem znośny…zakończenie iście amerykańskie.

W skrócie: książka opowiada historie czternastoletniej dziewczynki Susie Salmon, która została brutalnie zgwałcona i zabita przez swojego sąsiada. Po tym okrutnym zdarzeniu, bohaterka trafia do nieba, z którego obserwuje członków swojej rodziny – ich zmagania ze śmiercią kogoś bliskiego, próbami odnalezienia sprawcy zbrodni. Pragnie się z nimi skontaktować, przekazać im wiadomość, kto dopuścił się tak niebywałego okrucieństwa. Próby kontaktu kończą się jednak niepowodzeniem. Ale jest jedna osoba, która może pomóc naszej bohaterce… Tyle treści, nie chcę zdradzić zbyt wiele szczegółów.

Być może kategoryzując książkę jako „totalne czytadło, po które nigdy, ale to nigdy nie sięgnę” mógł mieć wpływ polski tytuł, w wersji angielskiej brzmi on „THE LOVELY BONES” – wydaje się być bardziej trafny.

Polecam.

P.S. Wiele obowiązków= mało czasu na czytanie.

Byle do końca pracy o Gałczyńskim i Littellu.

Byle do końca studiów tj. 4 miesiące

Ach… byle do wiosny.

 

 

niedziela, 28 lutego 2010, the_book

Polecane wpisy

  • Refleksja po przeprowadzce...

    O z jakim wielkim żalem opuszczam Blox.pl mając ponad 1000 odwiedzin w tygodniu.... Ale uszu do góry - podpowiada rozumek...niedługo i na Bloggerze tak będzie :

  • Przenosiny. Przeprowadzka. Przenosiny!

    Nastał czas przeprowadzki. Zapraszam więc wszystkich bardzo, ale to bardzo serdecznie na swój nowy blog, która jest kontynujacją tego co robiłam na Blox.pl. God

  • Pod wpływem emocji...Bator i Paziński

    Joanna Bator "Chmurdalia" Będąc ostatnio w bibliotece (takie już zboczenie zawodowe, mimo stosu, a nie stosiku 50 książek do przeczytania w domu) wypożyczyłam s

Spis moli