Blog > Komentarze do wpisu
Łańcuszek, upał i lodowe kaczuszki

 

Przeglądając historię moich wpisów, nie zdarzyło mi się (chyba) umieścić postu, który nie zawierałby recenzji książki. Nadszedł jednakże czas, aby uczynić wyjątek i zmienić ten stan rzeczy. Bowiem jest tak cholernie gorąco, że mojej całe jestestwo mówi stanowcze „nie” jeśli chodzi o jakikolwiek wysiłek (fizyczny, intelektualny – a czy jest jeszcze jakiś inny rodzaj wysiłku?!) i jedyne co jestem w stanie z siebie wykrzesać to niezobowiązujące odpowiedzi na kilka (wakacyjnych) pytań. Recenzje „Księgarza z Kabulu” i „Wytropić Eichamnna” postrada się napisać jutro – „aby ino sił starczyło i motywacji”. Może jest to też dobry czas, żeby mój blog był nie tylko literacki, ale również życiowo-literacki? No się zobaczy. Taki mały ze mnie konserwatysta formy. Albo formy konserwator. Ehhh ten upał. A na razie popijam wodę z lodem w kształcie kaczuszek i oczekuje na burzę. Niech nadchodzi! Kurka!

***

Otrzymałam od Nutty (Niecodziennik literacki) zaproszenie do wakacyjnego łańcuszka za które bardzo dziękuję. A  oto moje odpowiedzi:

1. Do jakiego kraju, miasta chciałabyś pojechać zainspirowana lekturą.

Rosja - Oczywiście po lekturach Kapuścińskiego i Badera.

Ale też Gdańsk – po lekturach Chwina i Huellego

No i oczywiście Wrocław – śladami Eberhard Mocka!

2. Jakie jest Twoje ulubione miejsce do czytania latem?

Czytam wszędzie, nie mam miejsc ulubionych. Lato poszerza tylko zakres moich możliwości np. o kocyk w cieniu wiszącej skały


3. Poleć mi jedną książkę do przeczytania na wakacje.

Poleciłabym książkę grubą. Grubaśną, bo sama zawsze takie wybieram (to jest jedyne kryterium, którym się kieruję latem). W tamtym roku w wakacje czytałam Littella „Łaskawe”. I tę ksiązkę gorąco polecam. Oczywiście w parze z tekstem Grossmana „Życie i los”. Takie dwa mądre grubasy.

4. Jaka jest Twoja najnowsza wakacyjna lektura? Co zaczęłaś czytać?

Tu mam problem, gdyż zaczęłam właśnie czytać „Sercątko” Herty Müller, ale chyba zamienię tę ksiązkę na „Stulecie chirurgów”, albo „Autobiografię” Borgesa. Się zobaczy!

Za dalszej gry zapraszam: Matylde_abMrsantares oraz Owarinaiyume

Burza nadeszła! YEAH! A kaczuszki się roztopiły. Czas zatem kończyć.


wtorek, 13 lipca 2010, the_book

Polecane wpisy

  • Rosja moja miłość!

    „Rosja w literaturze” to moje pierwsze wyzwanie – należy być uczciwym - basta. Na pytanie - „gdzie zainspirowana lekturą chciałabym poj

  • Kapuściński moja miłość - łańcuszek vol. 2

    Otrzymałam od Lilithin zaproszenie do łańcuszka wakacyjnego vol. 2. A oto i moje odpowiedzi: 1. Czy masz jakąś książkę lub autora do których wracasz w okresie

  • CZYTANIE TAK!

    Gorąco polecam najnowszy numer "Tygodnika Powszechnego" . To wyjątkowy smaczek dla moli książkowych. Czego tam nie ma: wywiad z A. Fadiman, z M. Głowińskim, pe

Komentarze
matylda_ab
2010/07/13 18:47:55
Dziękuję za zaproszenie. Muszę się zastanowić. :P)
-
2010/07/13 18:52:46
Dziękuję za zaproszenie, przystąpię na pewno, po głębokim zastanowieniu ;))
W mojej części miasta już po deszczu niestety....
-
owarinaiyume
2010/07/13 18:57:35
O, dziękuję za zaproszenie xD
Pozdrawiam serdecznie^^
-
2010/07/13 19:20:19
A ja skończyłam czytać "Huśtawkę oddechu" Herty Muller - "Sercątka" nie czytałam, ale z wypowiedzi wynika, że wiele osób ją odłożyło.
U nas zachmurzyło się, zawiało i ... poszło dalej.
-
2010/07/14 08:02:06
Owarinaiyume, Mrsantares, Matyldo - dziękuję za przyjcie zaproszenia :)
Nutto - postanowiłam nie poddać się z "Sercątkiem" i przeczytam! U mnie popadało i dzięki temu była przyjemna, chłodna noc.
-
owarinaiyume
2010/07/14 10:58:56
Jest: owarinaiyume.wordpress.com/gra-w-klasy/

Miłego dnia^^
Spis moli